راهنما
نويسندگان
[ ] [ ] [ مانلي ]

 

منبع : انتخاب جنسيت فرزند قبل از حاملگي

نقش زمان تخمک گذاری در جنسیت فرزند

تعیین دقیق زمان تخمک گذاری می تواند در تعیین جنسیت فرزند موثر باشد . در طول یک سیکل ماهیانه یک بار تخمک گذاری رخ می دهد و 4 الی 5 روز احتمال حاملگی برای زن وجود دارد .

48 ساعت احتمال باروري دختر بالاي 90% است

36 ساعت حوالی تخمک گذاری باروری پسر بالای 90% .

از 48 ساعت بعد از تخمک گذاری احتمال باروری دختر افزایش می یابد.

در حوالی زمان تخمک گذاری به دلیل اینکه ترشحات قلیایی بیشتری وجود دارد اسپرم پسر بیشتر و بهتر می تواند عبور کنند و در روز هایی که از زمان تخمک گذاری فاصله بیشتری دارد ترشحات حالت اسیدیته بیشتری دارند و احتمال بارداری دختر افزایش می یابد و در روز های بعد از تخمک گذاری مثلا 2 الی 3 روز بعد از تخمک گذاری به دلیل اینکه کیفیت ترشحات تغییر می کند اسپرم های پسر کمتر می توانند از این ترشحات عبور کنند و اگر بارداری اتفاق بیفتد احتمال بارداری دختر مجددأ بالا خواهد رفت . بنا براین اهمیت زمان تخمک گذاری برای تعیین جنسیت زیاد است و مهم این است که روز تخمک گذاری بسیار دقیق تعیین گردد.

در کلینیک ما اهمیت و دقت زیادی برای پیدا کردن زمان دقیق تخمک گذاری وجود دارد.

در حوالی زمان تخمک گذاری بیشترین درصد احتمال بارداری پسر وجود دارد و چنانچه نزدیکی در این زمان اتفاق افتد اسپرم هایی که کوچکتر و سرعت حرکت بیشتری دارند سریعتر خود را به تخمک می رسانند و لقاح به نفع بارداری پسر خواهد بود .

طول عمر اسپرم های مولد پسر در لوله های تناسلی زن حدود24 ساعت می باشد ، زیرا اسپرم نر سیتوپلاسم(ماده تغذیه ای سلول) کمتری دارد و در تغییرات شرایط محیطی زود تر غیر فعال می شوند.

طول عمر اسپرم های مولد دختر در لوله های تناسلی زن 2 الی 3 روز می باشد ، زیرا اسپرم مولد ماده سیتوپلاسم بیشتری دارد و در مقابل تغییرات شرایط محیطی دیر تر آسیب می بیند.

البته ممکن است باتوجه به ژنتیک و شرایط اقلیمی افراد طول عمر اسپرم های پسر و دختر تغییراتی داشته باشد .

تخمک گذاری از تخمدان راست و چپ و نقش آن در تعیین جنسیت

در دوران قدیم رسم بر این بودکه افرادی که خواهان فرزند پسر هستند بعد از اتمام مقاربت به سمت راست بخوابند و افرادی که خواهان فرزند دختر هستند به سمت چپ بخوابند. حالا بعد از گذشت زمان طولانی هنوز متقاضیان انتخاب جنسیت همواره این مسئله را می پرسند که آیا تخمک گذاری از تخمدان چپ یا راست تأثیری در تعیین جنسیت دارد یا خیر؟

هنوزهیچ یافته علمی ثابت نکرده است که این قضیه حقیقت داشته باشد و جالب تر اینکه زنانی هستند که با یک تخمدان به ما مراجعه نموده و هم صاحب فرزند پسر و هم دختر دار شدند. از نظر اینجانب تخمدان راست و چپ به تنهایی نقشی در تعیین یک جنسیت خاص ندارند .

(تحریک رشد فولیکول – تحریک تخمک گذاری – تشکیل جسم زرد)

هورمون محرکه فولیکولی باعث آغاز تکامل فولیکول های اولیه و ریز تخمدان می شود . هورمون FSH که از هیپوفیز قدامی ترشح می شود باعث پرولیفراسیون سلول های فولیکولی تخمدانی شده و ایجاد فعالیت ترشحی توسط این سلول ها را فراهم می سازد که موجب رشد فولیکول های متعدد تخمدانی در هر ماه می شود . بنابر این در هر ماه تعدادی فولیکول رشد می کند اما معمولأ یک فولیکول به بلوغ رسیده و آماده تخمک گذاری می شود و تحت تأثیر هورمون LH به حد اکثر رشد خود رسیده و پاره می شود و در این زمان تخمک داخل فولیکول رها می شود و تخمک گذاری اتفاق می افتد. بلافاصله بعد از تخمک گذاری هورمون LH باعث تورم تک تک سلول های فولیکولی می شود

این سلول ها ، سلول های لوتئینی نام دارد که طی مدت یک الی دو روز تبدیل به جسم زرد می شود .

سلول های فولیکولی تخمدان در طی این چهارده روز هورمون استروژن ترشح می کنند و این وظیفه بعد از تخمک گذاری توسط جسم زرد ادامه خواهد یافت جسم زرد ایجاد شده مسئول ترشح پروژسترون است . نقش عمده پروژسترون آماده کردن رحم برای پذیرش تخم بارور و آماده کردن پستان برای ترشح شیر است.

پروژسترون باعث می شود که سلول های غده ای آندومتر و پستان بزرگ شده و خاصیت ترشحی بدست آورند.

پروژسترون انقباضات رحم را مهار کرده و از دفع تخمک بارور شده ای که می خواهد در رحم لانه گزینی کند جلو گیری می کند و همچنین مانع از دفع جنین در حال رشد داخل رحم توسط رحم می شود .

 

[ ] [ ] [ مانلي ]
 منبع : تعيين جنسيت نوزاد

مقدمه

دوستان خوبم سلام . در این وبلاگ من سعی میکنم مسائل مختلف در مورد جنین و نوزاد را به اطلاع شما برسانم . قبل از هر چیز میتونم بگم که یکی از دغدغه های خیلی از خانواده ها داشتن جنس خاصی از نوزاده .اگه شما از همون دسته هستید میتونید با پیگیری دستورات زیر به خواسته خودتون برسید . پس برای شروع فصل اولمون رو به تعیین جنسیت نوزاد اختصاص میدیم .

فصل اول : تعیین جنسیت

اولین نکته ای که در مورد این مبحث باید متذکر بشم اینه که برخلاف تصور قدیمیها که میگفتند اگه دو ماه اول بارداری مادر از خوراکیهای گرم استفاده کنه بچه پسر و اگه از خوراکیهای سرد استفاده کنه بچه دختر میشه امروز کاملا مشخص شده که این بحث پایه علمی نداره چون از همون بدو پیدایش نطفه اگه کروموزومهای x باهم ترکیب بشن بچه دختر و اگه کروموزومهای x و y با هم ترکیب بشن بچه پسر میشه . پس ما قبل از بارداری باید با یکسری دستوراتی که من در زیر میارم تا 98% میتونیم جنسیت بچه رو تعیین کنیم ولی اگه باردار باشید دیگه نمیشه کاری کرد .

نکاتی که باید در ابتدا توسط آقایان رعایت شود :

1- برخلاف تصور قدیمیها جنسیت بچه تنها توسط زن تعیین نمیشه بلکه هم مرد و هم زن در این مورد نقش دارن . بعضی زنها رحمهای گرم و مکنده ای دارن که باعث میشه کروموزومهای y خودشون رو زودتر برسونن و بچه پسر میشه و بعضی برعکس . ولی نکته مهم در اینجا نطفه مرد است . اگر نطفه سالم و قوی باشه بچه پسر و اگه ضعیف باشه بچه حتما دختر میشه .همچنین تعداد اسپرم هم در جنسیت جنین نقش مهمی داره یعنی اگه تعداد اسپرم از 20میلی در سی سی کمتر باشه فرزندتون به احتمال زیاد دختر میشه . پس اگر مثلا داشتن پسر براتون خیلی مهمه میتونید یک ازمایش اسپرم انجام بدید تا ببینید وضعیت به چه صورتیه . در موسساتی مثل رویان با هزینه ناچیزی این ازمایش رو انجام میدن . نگران نباشید از اینکه ازمایش بدید و ببینید که نطفه ضعیفی دارید . این نشون دهنده ضعف شما نیست درصد بسیار بالایی از آقایون این مشکل رو دارند که علتهای مختلفی داره و مثلا کمبود ویتامین ث یا اسید فولیک میتونه این مشکل رو ایجاد کنه .

2- نطفه های خیلی ضعیف که ممکنه در اثر بعضی از بیماریها مثل واریکوسل ایجاد بشه ( توضیح آن از مبحث ما خارجه ) ممکنه در وهله اول باعث بارداری بشن ولی بچه سقط میشه پس اگر سقطهای مکرر دارید یکی از دلایلش میتونه همین باشه

3- نطفه آقایون سه ماه طول میکشه که کامل بشه . برای همین برای تقویت نطفه، اقایون باید از سه ماه قبل از بارداری همسرشون اقدام کنن

4-یکی از مسائل مهمی که نطفه رو ضعیف میکنه سیگاره پس اگر طالب نوزاد پسر هستید سعی کنید حتی الامکان برای سه ماه سیگار نکشید یا مصرفش رو کم کنید چون سیگار ویتامین ث بدن رو از بین میبره و این ویتامین در امر ساخت و تکمیل نطفه نقش مهمی داره .

5-آقایون از سه ماه قبل روزی یک عدد ویتامین ث و یک عدد اسید فولیک بخورید که هر دو ویتامین بوده و مطمئن باشید که برای بدنتون بسیار مفیده و نطفه رو تقویت میکنه . این مورد رو حتما حتما انجام بدید .

6- اگر بیضه ها تحت فشار یا گرما قرار بگیرند در مکانیسم اسپرمها اختلال بوجود میاد پس در طول این سه ماه از پوشیدن لباس زیرهای تنگ و شلوارهای چسبان و گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید .در طول روز اگر میتوانید کیسه یخ روی بیضه ها قرار دهید .

8- نیم ساعت قبل از لقاح هم یک کیسه یخ به مدت 10تا15دقیقه قرار دهید .

٩- اقایان برای داشتن نطفه سالم به خصوص برای پسردار شدن باید از سه ماه قبل از بارداری از مصرف غذاهای کنسرو شده و مانده و سوسیس و کالباس و پرنمک و همچنین مصرف سیگار و الکل و ابجو خودداری کنند .

10-اقایان سیب، آب دریا، آجیل جات مثل پسته، بادام زمینی، بادام هندی و چای دارچین و هل و گوشت قرمز و معجون (گردو آسیاب شده، پسته، کنجد، بادام) را به شیرموز اضافه کرده و بخورید.

11-اقایان زنجبیل و قارچ و کاهو و هرروز یک لیوان عرق کاسنی و کنگر و کشمش و مویز ( زیاد ) بخورید ولی دلستر اصلا نخورید

12- از افسردگی و فشار عصبی و هوای الوده هم زن و هم مرد به خصوص حین مقاربت دوری کنید و در اتاق خنک نزدیکی داشته باشید

13-خانمها در زمان پریود روزی 2 عدد خرما صبح ها بخورید

14-از شب اول پریودی تا 5 پریودی، 30 گرم تخم هویج را اول با آب سرد خوب بشورید(سمی است) بعد 20 دقیقه با آب تازه جوشیده بگذارید دم بکشد، بعد با نبات بخورید

15-اقایان ماه اخر زیاد ورزش نکنند ولی خانمها از دو ماه قبل ورزش دراز نشست حداقل 15 دقیقه انجام بدهند

16-خانمها هر روز 3 عدد فلفل سیاه نکوبیده را با اب قورت بدهند

17-

نکاتی که باید توسط مادر مورد توجه قرار بگیرد

1- املاح خون مادر هم در تعیین جنسیت نقش دارند اگر میزان سدیم و پتاسیم بالا و میزان کلسیم و منیزیم خون پایین باشد بچه پسر و برعکس آن بچه دختر میشه .

2- محیط اسیدی یا قلیایی واژن هم نقش تعیین کننده ای دارد . محیط اسیدی دشمن کروموزوم y بوده و ان را از بین میبره پس برای پسر شدن نوزاد محیط باید قلیایی و برای دختر شدن محیط باید اسیدی باشد .

3- زمان نزدیکی اگر 2-3 روز قبل از تخمک گذاری باشه بچه دختر و اگر کمی قبل یا کمی بعد ( حوالی تخمک گذاری ) باشه بچه پسر میشه .

4-به ارگاسم رسیدن زن محیط رو قلیایی و احتمال پسر شدن رو افزایش میده .

5- وجود عفونت هم در جنس جنین اثر گذاشته و ممکنه باعث زایمان زودرس و یا حتی سقط جنین بشه

6- استرس و اضطراب و افسردگی شانس پسردار شدن را به شدت کاهش میده

7-نزدیکی در هوای گزم و آلوده هم احتمال پسردار شدن را کم میکنه

8-از سه ماه قبل از بارداری مصرف قرص را قطع کرده و از کاندوم یا روشهای طبیعی جهت جلوگیری استفاده کنید

9-خانمها در زمان پریود روزی 2 عدد خرما صبح ها بخورید

10-از شب اول پریودی تا 5 پریودی، 30 گرم تخم هویج را اول با آب سرد خوب بشورید(سمی است) بعد 20 دقیقه با آب تازه جوشیده بگذارید دم بکشد، بعد با نبات بخورید

11-خانمها هر روز 3 عدد فلفل سیاه نکوبیده را با اب قورت بدهند

12-چند ساعت قبل از نزدیکی آناناس، توت فرنگی، انجیر و بادمجان بخورید. (قلیایی کردن خون)

13-زن در نزدیکی به حالت سجده باشد.بعد از نزدیکی بالش زیر کمر گذاشته و پاها رو به بالا (تکیه به دیوار) و بعد هم روی پهلوی راست بخوابید.
تا 2 ساعت بلند نشوید و حمام نروید.

14-زمان نزدیکی و وقوع حاملگی نقش خیلی خیلی مهمی در جنسیت فرزند داره . اگر شما تمام نکات رو رعایت کنید ولی به زمان توجه نداشته باشید شانس خودتون رو بسیار کم می کنید . در زیر یک جدول که من از مجله تایمز برداشتم رو برای شما میذارم و بعد توضیح اونو به شما میگم . در مجله تایمز نوشته بود که این جدول چینی است و درصد خطای اون تنها 2% است و 98% درسته البته اگه شما هم اونو با دوروبریهاتون تست کنید میبینید که درصد بسیار بالایی درسته . خوب پس اول به نکته های زیر توجه کنید تا جدول رو براتون بذارم .

برای داشتن نوزاد دختر

1-خانم ها از غذاهایی با کلسیم و منیزیم بالا استفاده کنند( مثل لبنیات فراوان - گردو و حذف نمک و ... ) .این کار رو باید دو تا سه ماه قبل از بارداری شروع کنید چون دیرتر فایده ای نداره ( در قسمت لیست غذاهای قبل از بارداری توضیح دادم )

2- سعی کنید 3-2 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و به ارگاسم نرسید چون در این حالت به علت قلیایی شدن و انقباضات ایجاد شده کروموزومهای Y زودتر خودشون رو به تخمک میرسونن .دخول نباید عمیق باشه .

3-قبل از نزدیکی با محلول رقیق شده سرکه ( سرکه و آب) برای شستشوی خود استفاده کنید تا محیط اسیدی شود .

4-خانمها چه در مورد فرزند دختر چه پسر از 2ماه قبل باید مصرف اسید فولیک رو شروع کنند .

برای داشتن نوزاد پسر

1- آقایان از سه ماه قبل باید روزانه یک قرص اسید فولیک و یک قرص ویتامین ث مصرف کنند و همانطور که گفتم باید از پوشیدن لباس زیر و شلوار تنگ - نشستن طولانی روی صندلی - گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید .

2- آقایان از مصرف غذاهای کنسرو شده خودداری کنند .

3- خانمها از دو ماه قبل غذاهایی مانند موز - کاهو - توت فرنگی - خرما - هل - زعفران - دانه های روغنی - کره - گوشت قرمز - سیب و برنج و غذاهای نمکی را استفاده کنید .( در قسمت مواد غذایی کامل توضیح دادم )

4- خانمها لبنیات را برای این مدت از رژیم غذایی خود حذف کنند .

5-لقاح باید در حوالی تخمک گذاری صورت بگیرد . ( ترجیحا روز تخمک گذاری )

6- قبل از لقاح آقایان کیسه یخ روی بیضه ها قرار داده و خانمها از شستشو با محلول جوش شیرین رقیق شده با آب استفاده کنند .

7-دخول باید عمیق بوده و خانم به ارگاسم برسد .

8- محیط نباید گرم و با هوای الوده باشد .

9- از استرس و اضطراب دوری کنید.

جدول تعیین زمان لقاح بر اساس سن مادر

سن مادر در زمان لقاح به میلادی زمان لقاح
45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18
o x x o x o x o x o x x o x x x o x o x o x x o x o x o 11دی تا11بهمن
x x o x o x o x o x x o x o o o x o x o x o x x o x o x 12بهمن تا10اسفند
x o x o x o x o x x o x x x x o o x o x x x o x o o x o 11اسفند تا 11فروردین
o x o x o x x x x o x o x o o o o o x o o x x o o x o x 12فروردین تا10اردیبهشت
o x x o x o x x o x o o o o o o x o o o o o x x o x o x 11اردیبهشت تا9خرداد
o x o x o x o o x o o o o o o o x o o x x x o o o x x x 10خرداد تا 9 تیر
x o x o x x o x o o o o o o o o x x x o o x x o o x x x 10تیر تا 9مرداد
o x o x x o x o x o x o x o o o x x x x x o o x o x x x 10مرداد تا 9شهریور
x o x x o x o x o x o o o o o o x x x o x o x o o x x x 10شهریور تا 8مهر
o x x o x o x o x x o o o o o o o x x o x o x o o o x x 9مهر تا 9ابان
x o x x o x o x o x x x o o o x o o o o x o x o o x o x 10ابان تا 9اذر
x o x o x o o o x x x x x x x x o o x o x o o o o x o x 10اذر تا 10دی

در این جدول حرف ( o) نشان دهنده دختر و حرف ( x) نشان دهنده پسر است .

روش استفاده :

شما با توجه به سن مادر در زمانی که تصمیم به بارداری میگیرید میتوانید زمان لقاح خود را تنظیم کنید .

بطور مثال اگر مادری 25 ساله تصمیم بگیرد تا نوزاد دختر داشته باشد در تاریخهای 11 دی تا 11 بهمن و 12 فروردین تا 9 خرداد و 10 تیر تا 9 مرداد اگر نزدیکی داشته باشد و باردار شود نوزاد او دختر میشود . در خارج از این تاریخها اگر حامله شود نوزاد پسر است

[ ] [ ] [ مانلي ]


نکته :

-در بهار و تابستان بین ساعات 12 شب تا 8 صبح تخمک گذاری انجام می شود(در 75 ٪ موارد)
- در پاییز و زمستان بین 4 تا 7 بعد از ظهر تخمک گذاری انجام می شود( در 90 ٪ موارد)

زمان تخمک گذاری در خانمهای مختلف متفاوت است و بسته به طول دوره پریود هر فرد دارد . برای این منظور طول دوره پریود یعنی شروع پریود تا پریود بعدی را در نظر گزفته و آن را نصف کنید همان محدوده , محدوده تخمک گذاری شماست بطور مثال شما دوره پریودتان ٢٨ روزه است حال شما ۴ آبان پریود شده اید و باید ٢ آذر پریود بعدی شما باشد . خوب شما ٢٨ را تقسیم بر ٢ میکنید میشه ١۴ . ١۴ را به ۴ آبان اضافه میکنید پس ١٨ آبان زمان تخمک گذاری شماست . البته ممکنه این تخمک گذاری در ١٧ یا ١٩ هم اتفاق بیفته .حال برای اطمینان میتوان به علائم دیگر تخمک گذاری هم توجه کرد .

١- اندازه گیری دمای بدن . در مدت ١٠ تا ١٨ روز پس از شروع پریود هر روز صبح قبل از شروع فعالیت روزانه دمای بدنتان را اندازه گرفته و یادداشت کنید شما از چند روز قبل از تخمک گذاری با یک افت دما و سپس با افزایش آن مواجه میشوید. بهترین زمان تخمک گذاری را میتوان ٢ روز قبل از افزایش دمای بدن حساب کرد.

٢- ممکن است در هنگام تخمک گذاری علائمی مثل احساس درد یا انقباض در زیر دل , سردرد , درد یا حساسیت در سینه ها و یا لکه بینی داشته باشید

٣- در بسیاری از موارد تخمک گذاری با افزایش ترشح همراه است

۴- میتوانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید . برای این منظور نمونه ادرار رو در یک ظرف تمیز بریزید . ( اول صبح نباشه ) بعد نیم ساعت بگذارید ادرار بماند بعد کیت را در ادرار فرو کنید و ۴٠ ثانیه بگذارید بماند بعد کیت را خارج کرده و بگذارید ١٠ دقیقه بماند .

اگه ٢ خط ظاهر بشه و هر دو پررنگ و یا پایینی پررنگ و بالائی کمرنگ باشه مثبته

اگه پایینی کمرنگ و بالائی پررنگ باشه و یا فقط بالائی ظاهر بشه منفیه

اگه فقط پایینی ظاهر بشه و یا هیچ خطی نداشته باشه مشکوکه .

[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
 

منبع : تعيين جنسيت نوزاد

 

در این قسمت من لیست مواد غذایی را که قبل از بارداری باید مصرف گردد اورده ام البته توجه داشته باشید که تنها حداکثر ۶ ماه از این رژیم غذایی استفاده کنید تا بدنتان با کمبود سایر مواد مواجه نگردد .

برای فرزند دختر

برای داشتن فرزند دختر مادر از ٢ ماه قبل از بارداری باید سطح غلظت کلسیم و منیزیم خونش را با مصرف مواد زیر افزایش دهد .

مهمترین ماده برای این منظور مصرف لبنیات به مقدار زیاد است ( پنیر - ماست - شیر - بستنی - دوغ )

سعی کنید تا جایی که میتوانید مصرف نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنید .

از بادام - بادام زمینی ( بدون نمک ) - گردو - لوبیا سبز - مارچوبه - کاهو - ماکارونی - گوشت قرمز - ماهی بخارپز - کاکائو - شکلات - میگو - کرفس - شلغم - قهوه - مخمر ابجو - سویا - نان گندم - جوانه گندم - کلم - کدو و بادمجان- فلفل سبز - ساردین - تخم مرغ - جو - عدس میتوانید استفاده کنید مواد ممنوعه موادی است که در قسمت فرزند پسر ذکر شده است .

برای فرزند پسر

برای این منظور باید سطح سدیم و پتاسیم خونتان را بالا ببرید

از غذاهایی که دارای نمک بالا هستند استفاده کنید .

در روزهای تخمک گذاری از مواد شیرین مثل قند - شربت - اب نبات - عسل - کشمش - نان سفید - نوشابه های دارای شکر - سیب زمینی پخته استفاده کنید تا سطح قند خونتان بالا برود .( به جز شکلات و کاکائو)

از خرما - زعفران - حلوا - هل - برنج - گوشت - نان و غلات - سبوس - سیب زمینی - مایونز - ادویه - شیرینی فاقد شیر - شربت ها - میوه ها و سبزیجات مثل توت فرنگی - پرتقال - سیب - موز - زردالو - اناناس - هلو - گلابی - گوجه سبز - الو - گیلاس - تمشک - خربزه - خیار - انجیر - اب میوه ها - کنگر - گوجه فرنگی - زیتون - قارچ - ذرت - نخودسبز - تره شاهی - کلوچه - نقل - خیارشور - چیپس - جگر - مرغ - ارد نخودچی - پسته شور - نوشابه - پیاز -فلفل سیاه نکوبیده - حبوبات به جز عدس میتوان استفاده کرد موارد منع مصرف همانی است که در قسمت فرزند دختر ذکر شده است .جدول کامل در پایین درج شده است

مناسب برای داشتن پسر

مناسب برای داشتن دختر

ماده غذایی

قیصی هر روز به عنوان میان وعده

نه

زرد الو(قیصی)

در برنامه هر روز سعی کنید که مصرف شود

نه

مرکبات

نه

بله ولی بدون نمک

بادام

یک روز در میان

نه

اناناس

بله

نه

کنگر

نه

زیاد مصرف کنید

مارچوبه

بله

نه

شکلات

بله

نه

چغندر قرمز

بله

بله

کره

نه

بله

ماءالشعیر

بله

نه

کلوچه

بله

نه

گوجه سبز(الو)

بله

بله زیاد

ترب

خیلی کم

بله زیاد

برنج

نه

بله مخصوصا با سرکه

کاهوی سبز

بله زیاد

نه

سس ها

بله

نه

سبوس گندم

بله

نه

شربت ها

بله مخصوصا با هل و دارچین ؟به جای قند خرما یا عسل ویا کشمش میل شود

نه

چای

کم

نه

گوجه فرنگی

خیلی کم

100گرم در روز

گوشت قرمز

نه

زیاد

سرکه

نه

بله بدون نمک و خردل

خورشت محتوی سرکه و لیمو عمانی و ابلیمو

بله با نمک زیاد

نه

خیار

هر روز علی الخصوص از روزهای اول پریود

نه

خرما

نه

بله

اب معدنی

زیاد

بله کم

ادویه ها

نه

کم

اسفناج

بله

نه

انجیر

بله زیاد مصرف شود بدن را فوق العاده قلیایی میکند

نه

توت فرنگی و تمشک

نه

بله زیاد

پنیر ها

نه

کم

بستنی

بله

نه

لوبیای خشک

نه

بله زیاد

لوبیای سبز

بله

بله

روغن نباتی

بله

نه

ژامبون

بله به مقدار زیاد

نه

ابمیوه یا سبزی

نه اصلا

زیاد/هر روز

شیر ولبنیات

بله

نه

حبوبات

نه

بله

عدس

بله

نه

ذرت

بله

نه

مارگارین

بله

نه

نارنگی

بله حتما مصرف شود

نه

خربزه

بله

نه

خردل

کم

بله زیاد

شلغم

نه

بله

گردو

بله بخصوص پسته

بله

مغزها

نه

بله زیاد

تخم مرغ

بله

بله

پیاز

بله

نه

زیتون

بله

نه

پرتغال

سعی کنید کمتر مصرف کنید

بله زیاد

نان

کمتر مصرف شود

بله

ماکارونی

بله

نه

هلو

بله

نه خیلی کم

گلابی

بله

بله

تره

بله

نه

نخود سبز

بله سرخ شده

بله بخارپز

ماهی تازه

بله

نه

کنسرو ماهی(ماهی پخته شده)

بله

کم

سیب

بله زیاد و بصورت اب پز

نه

سیب زمینی

هر روز به مدت 40 شب هم مرد و هم زن روزی 1 استکان

نه

کاسنی

هر روز و به مقدار زیاد

نه

کشمش

از روزهای اول پریود هر روز و به مقدار زیاد

نه

نبات داغ

بله

نه

دارچین

نه

نه

سوپ های اماده(بسته بندی)

نه

نه

بیسکویت صنعتی

بله

نه

نوشابه های گازدار

بله

نه

نقل

نه

بله زیاد

بادام زمینی

نه

نه

کاکائو

بله مرد بیشتر مصرف کند بخصوص نیم ساعت قبل از نزدیکی

کمرنگ و کم

قهوه

بله

بله زیاد

هویج

نه

بله

کرفس

نه

بله

زیره

نه

بله هر روز به صورت دمکرده 3 وعده

رازیانه

بله

نه

گیلاس

بله

نه

قارچ

بله

نه

چیپس و پفک

بله نه به

نه

بله

کلم

بله

نه

مربا

دوران پریود حتما هر روز میل شود

نه

قاووت

بله

نه

کنسرو ها

نه

نه

میگو و نرم تنان

هر روز مصرف شود

نه

موز

حتما هر روز به صورت قرص ناشتا مصرف شود

نه

فلفل سیاه

نه

بله

ماست

بله

نه

مایونز

بله

نه

فندق

بله

نه

نارگیل

بله

نه/

میوه های شیرین

بله زیاد

نه

نخود

بله

نه

سیر

نه

بله

دوغ:کشک

نه

بله

الو

بله به صورت دمکرده

نه

تخم هویج فرنگی

بله

نه

جوش شیرین

هرگز

اشکال ندارد

مواد مخدر/ سیگار/قلیان/تریاک/ مشروبات و...

بله زیاد

نه

کنجد

بله

نه

مکمل ویتامینA

بله

بله

مکمل ویتامین E

بله

نه

مکمل ویتامینC

بله

نه

مکمل ویتامینB

نه

بله

CALSIUM مکمل

نه

بله

OMEGA 3/6/9 مکمل

بله

نه

مکمل اهن

بله

بله

مکمل اسید فولیک

بله

نه

روغن حیوانی

بله

نه

حلوا

با نمک زیاد بون سرکه

نه

باقالی

بله

نه

حلوا شکری/ارده

بله

نه

سینه مرغ

نه

بله

ران مرغ

نه

بله

خورشت الو

حتما مصرف شود

نه

غلات صبحانه/برشتوک

نه

بله

نوشیدنی سرد

نه

بله

غذاهای حاوی مواد نگهدارنده

نه

بله

بادمجان

بله

نه

تخم افتابگردان

بله

نه

تخم کدو

بله

نه

جوانه ها

نه

بله

سبوس

نه

بله

داروها

نه

بله

ذغال اخته

نه

بله

سرخ کردنی ها

نه

بله

خامه

نه

بله

شوید

هم مرد هم زن

نه

کباب دنبلان

بله

نه

زعفران

[ ] [ ] [ مانلي ]

 

منبع : تعيين جنسيت نوزاد

بهترین روش برای پسر دار شدن
از نخستین روز عادت ماهانه زن و شوهر بایستی روزانه مقداری خرما و چند بار جوشانده‏ی ریشه‏ی کاسنی میل نمایند در روزهای انعقاد نطفه که معمولا از روز یازدهم تا هجدهم متغیر است بایستی پدر خرمای زیاد و غذاهای گرم مثل پسته، بادام، فندق، مویز و نارگیل میل نماید و مادر بایستی یکی دو بار جوشانده کاسنی خورده و محیط خون و رحم خود را قلیایی کند.
شستشو با قلیاییات‏
عده‏ای دستور می‏دهند که برای قلیایی کردن محیط رحم بهتر است یک ساعت قبل از آمیزش رحم را با محلول ده درصد جوش شیرین شستشو دهند
طبق آزمایشهایی که در این مدت شده است محلولات قلیایی نطفه را کشته و از ایجاد جنین جلوگیری می‏کنند و بنظر ما اگر هم نطفه منعقد شود آنرا ضعیف کرده و ممکن است نوزاد ناقص شود پس بهترین رویه قلیایی کردن خون بوسیله خوردن میوه‏هایی که هنر آنها قلیایی کردن است می‏باشد این میوه‏ها عبارتند از انگور، توت فرنگی، تمشک، زرشک، مرکبات و میوه‏های ترش و برای احتیاط نیز می‏توان یک قاشق چایخوری جوش شیرین خورده و اگر بخواهند از خارج محیط را قلیایی کنند بنظر من کافی است که یک قاشق جوش شیرین در یک استکان آب جوش حل کرده یک پنبه به آن آغشته کرده بردارند و بلافاصله آنرا در بیاورند و پس از یک ساعت آمیزش را انجام دهند.

زبان خوراکیها جلد یک دکتر غیاث الدین جزایری


[ ] [ ] [ مانلي ]

 

چگونه باردار شویم؟

نمی دانید چطور باید باردار شوید؟ در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چطور تخمک گذاری را پیشبینی کنید، چند وقت یکبار سکس داشته باشید و با اهمیت انتخاب های سالم در زندگی آشنا شوید.

به نظر می رسد که بعضی از زوج ها فقط با حرف زدن درمورد باردار شدن، می توانند بچه دار شوند. اما خیلی های دیگر باید به اندازه کافی صبر داشته باشند و کمی هم خوش شانس باشند تا بتوانند بچه دار شوند. در این مقاله هر آنچه که لازم است بدانید را در اختیارتان می گذاریم.

زمانی که بیشترین قدرت باروری را دارید

حاملگی مستلزم یکسری اتفاقات پیچیده است. هر ماه، هورمون ها از غده هیپوفیز شما تخمدان هایتان را تحریک می کنند که تخمک گذاری کنند. وقتی تخمک ها آزاد شدند، به سمت یکی از لوله های فالوپ حرکت می کنند. اگر بخواهید باردار شوید، این زمان بهترین زمان ممکن است. اما از کجا باید بدانید که کی تخمک گذاری می کنید؟

حواستان به تقویم باشد

از یک تقویم استفاده کرده و هر ماه روزی که عادت ماهیانه تان شروع می شود را علامت بزنید. همچنین تعداد روزهایی که عادت ماهیانه تان طول می کشد را هم بشمارید. اگر چرخه عادت ماهیانه تان 28 روزه باشد، تخمک گذاری احتمالا 14 روز بعد از روز شروع آخرین عادت ماهیانه تان شروع می شود.

اگر چرخه هایتان به نسبت بلند هستند، 18 را منهای تعداد روزهای کوتاه ترین عادت ماهیانه تان کنید. وقتی عادت ماهیانه بعدی شروع می شود،این روزها را از قبل شمارش کنید. هفته بعد از آن احتمالاً معقول ترین حدس برای شروع تخمک گذاری شماست.

· مزایا: خیلی راحت می توانید روی کاغذ و تقویم این حساب ها را انجام دهید.

· معایب: عوامل زیادی بر زمان دقیق شروع تخمک گذاری تاثیر دارند، مثل بیماری، استرس و ورزش. شمردن روزها معمولاً چندان دقیق نیست مخصوصاً برای خانم هایی که چرخه های عادت ماهیانه شان نامنظم است.

تغییرات ترشحات واژن را بررسی کنید

درست قبل از تخمک گذارید، ترشحات شفاف و لغزنده واژن بیشتر می شود. این ترشحات تقریباً شبیه به سفیده تخم مرغ خام هستند. بعد از تخمک گذاری، وقتی احتمال باردار شدن پایین می آید، این ترشحات چسبنده و تیره تر می شوند و در آخر از بین می روند.

· مزایا: تغییر در ترشحات واژن معمولاً نشانه بسیار درستی از قابلیت باروری است. با یک مشاهده ساده--به خصوص در داخل واژنقابل انجام است.

· معایب: قضاوت درمورد بافت و ظاهر ترشحات واژن خیلی شخصی و یکطرفه است.

دمای پایین تنه تان را چک کنید

منظور دمای بدن شما در حالت استراحت کامل است. تخمک گذاری تا حدودی دمای بدن را بالا می بردتقریباً کمتر از یک درجه. بهترین زمان باروری شما دو تا سه روز قبل از بالا رفتن دمای بدنتان است. وقتی افزایش دما دو تا سه روز ثابت می ماند، می توانید فرض کنید که تخمک گذاری اتفاق افتاده است.

می توانید از دماسنج های دهانی برای چک کردن دمای پایین تنه تان استفاده کنید. هر روز صبح قبل از اینکه از جا بلند شوید، دمای بدنتان را اندازه گیری کنید. می توانید دما را جایی یادداشت کنید و تغییرات را چک کنید.

· مزایا: روش بسیار ساده ای است. تنها هزینه ای که برایتان دارد خریدن یک دماسنج است.

· معایب: تغییر دما ممکن است خیلی دیر ایجاد شود یعنی بعد از اینکه تخمک گذاری انجام شده است. شاید گرفتن دمای بدن هر روز کار چندان آسانی نباشد مخصوصاً اگر ساعات خوابتان تنظیم نیست.

از کیت های مخصوص تست تخمک گذاری استفاده کنید

کیت های مخصوص که در داروخانه ها هم موجود است ادرار شما را برای بررسی هورمون هایی که قبل از تخمک گذاری تولید می شود تست می کند. برای گرفتن دقیق ترین نتیجه حتماً از دستورالعمل روی برچسب آن استفاده کنید.

· مزایا: این کیت ها نزدیک ترین زمان تخمک گذاری را تشخیص می دهند یا قبل از اینکه تخمک گذاری اتفاق بیفتد هشدار می دهند. آن را می توانید بدون نسخه از داروخانه ها تهیه کنید.

· معایب: هزینه تهیه این کیت ها برای خیلی از خانم ها ممکن است گران باشد.

با حداکثر رساندن قدرت باروری

وقتی قصد باردار شدن دارید، بایدها و نبایدهای زیر را در نظر داشته باشید.

بایدها:

· مداوماً سکس داشته باشید. اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته سکس داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم سکس زیاد از حد وجود ندارد. برای بچه دار شدن باید مداوم سکس داشته باشید.

· نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار سکس داشته باشید. اینکار احتمال بارداری را بالاتر می برد. بااینکه غلظت اسپرم همسرتان هر بار که سکس داشته باشید کمی پایین می آید اما در مردهای سالم این کاهش چندان مهم نیست.

· انتخاب های سالمی در زندگی داشته باشید. وزنتان را در حد سلامت نگه دارید و فعالیت های جسمی را جزء برنامه روزانه تان قرار دهید. رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید، مصرف کافئین را محدود کنید و استرستان را هم کنترل کنید. عادات خوب در زندگی هم برای خودتان و هم برای فرزندتان حین بارداری مفید است.

· قبل از بارداری برنامه ریزی داشته باشید. پزشکتان می تواند سلامت عمومی بدنتان را بررسی کرده و تغییرات لازمی که باید در زندگیتان ایجاد کنید تا احتمال باروریتان بالا رود را مشخص کند. این برنامه ریزی مخصوصاً در مواقعی که شما یا همسرتان یک مشکل سلامتی داشته باشید بسیار خوب است.

· ویتامین مصرف کنید. اسید فولیک (ویتامین B9) نقش بسیار مهمی در رشد جنین بر عهده دارد. مصرف مکمل های ویتامین یا اسید فولیک چند ماه قبل از بارداری احتمال ایجاد مشکلات جسمی برای نوزاد را کاهش می دهد.

نبایدها:

· سیگار. تنباکو ترشحات رحم را تغییر می دهد که باعث می شود اسپرم به تخمک ها نرسد. همچنین می تواند خطر سقط جنین را بالا ببرد و باعث شود اکسیژن و موادمغذی به جنین نرسد. پس برای سلامت خود و فرزندتان بهتر است که سیگار را کنار بگذارید.

· مشروبات الکلی. مصرف مشروبات الکلی در دوران بارداری قدغن است.

· مصرف دارو بدون تجویز دکتر. برخی داروها حتی آنهایی که بدون نسخه هم قابل تهیه هستند، بارداری را دشوار می کنند. برخی دیگر در زمان بارداری برایتان مضر هستند.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

با سکس مداوم و بدون جلوگیری، اکثر زوج ها در طول یکسال باردار می شوند. اما بعضی از زوج ها به کمک بیشتری نیاز دارند.

اگر در ابتدای دهه سی سالگی خود هستید و شما و همسرتان از سلامتی کامل برخوردارید، یکسال قبل ازاینکه با پزشک مشورت کنید، خودتان امتحان کنید. اما اگر 35 سال به بالا هستید یا یکی از شما مشکل باروری خاصی داشته باشد بهتر است با پزشک مشورت کنید.

ناباروری در خانمها و آقایون به یک میزان اتفاق می افتد و درمان های زیادی هم برای آن وجود دارد. متخصص زنان شما با شناسایی علت مشکل به شما کمک خواهد کرد.

برگرفته شده از سایت مردمان


[ ] [ ] [ مانلي ]
 

آدرس و شماره تلفن نمايندگي هاي بانك خون بند ناف

خون بند ناف چه استفاده هايي دارد؟

اولين پيوند خون بند ناف در سال 1988 ميلادي در فرانسه و توسط دکتر گلوکمن به يک کودک مبتلا به کم خوني فانکوني (يک نوع کم خوني مادرزادي) انجام گرفت و به اين ترتيب تا به امروز صد ها پيوند موفق خون بند ناف صورت گرفته است و مراکز بزرگ ذخيره اين سلولها در کشور هاي مختلف جهان تاسيس گرديده است.

مرورآمار منتشر شده نشان مي دهد که هر ساله حدود 30000 بيمار با بيماريهايي که با پيوند سلولهاي بنيادي مغز استخوان، قابل درمان هستند در سال شناسائي مي شوند و حدود 75 درصد اين بيماران قادر به يافتن يک داوطلب مناسب براي اهداء خون مغز استخوان نيستند. از سوي ديگر جستجوي مراکز ثبت اهدا کنندگان مغز استخوان زمان بسياري به خود اختصاص مي دهد به اين ترتيب ذخيره خون بندناف زمان را کوتاه وميزان اهدا کننده را بيشتر مي سازد و به اين ترتيب زمان را براي مبتلايان به لوسمي هاي حاد، کم خوني ها و نقايص ايمني که در زمان کوتاهي مي ميرند کوتاهتر مي کند.

امروزه تحقيقات گسترده ای به منظور درمان بيماريها و ضايعات عصبي، ترميم بافتهاي آسيب ديده قلبي و استخواني، ترميم سوختگيها و ضايعات پوستي، ترميم لوزالمعده وترشح انسولين و ترميم ساير بافت هاي آسيب ديده با استفاده از سلولهاي بنيادي مغز استخوان، خون بندناف و ساير سلولهاي بنيادي يک فرد بالغ درحال انجام است.

توجه : در حال حاضر در کشورمان فقط بیماریهایی که منشاء خونی دارند از جمله تالاسمی ، سرطان خون و کم خونی ها با استفاده از سلولهای بنیادی خون بند ناف قابل درمان هستند .

براي اطلاعات بيشتر اين سايت و اين سايت و اين سايت 

 

 براي نگهداري بانك خون بندناف اونچيزهايي كه از سرچ دستگيرم شده اينه از ني ني سايت :

سالي 100 تومن براي نگهداي خون بند ناف ميگيرن  .
و حدود 20 سال نگه مي دارن البته الان از نظر جهاني 20 سال مي تونن ممكنه بعدا بيشتر بشه
اگر بيمه تامين اجتماعي باشي 630 تومن مي شه ....
حدود 90 تومن هم آزمايشات اوليه كه خودت بايد انجام بدي
از 8 ماهگي هم بايد پگير باشي
قبل از اينكه وارد ماه 9 بشي بايد مقدمات اونو انجام بدي

 

- هزينه هاي مربوط به عضويت در بانك خون بندناف رويان ‏?
‏1-1- هزينه عقد قرارداد به مبلغ000/000/6 ريال
‏1-2- هزينه خونگيري از بندناف مبلغ000/350 ريال
‏1-3- هزينه مربوط به انجام آزمايش ‏‎ HLAبه صورت آزاد000/500/1 ريال و با دفترچه بيمه تامين اجتماعي / خدمات ‏درماني مبلغ000/300 ريال ‏
‏1-4- هزينه شارژ ساليانه مبلغ 000/030/1 ريال مي باشد كه از سال دوم بايد پرداخت گردد.‏
????????‏ شماره حساب ها جهت واريز هزينه:‏
‏1- شماره حساب جام بانك ملت 84/12253549 ‏
‏2- شماره حساب بانك پارسيان شعبه خيابان بني هاشم 0201367016003 ‏

‏2- نحوه عودت هزينه ها در صورت فسخ قرارداد :‏
‏1-در صورتي كه حجم خون كمتر از 20 سي سي باشد مبلغ 200000 ريال كسر ميگردد . ‏
‏2- در صورتي كه تعداد سلولها در شمارش اوليه پائين باشد 400000 ريال كسر ميگردد . ‏
‏3- چنانچه بعد از انجام فريز در مراحل كنترل كيفي جواب آزمايشات ويروسي و ميكروبي خون بندناف مثبت باشد و يا ‏آغشتگي خون بندناف با خون مادر به اثبات برسد مبلغ 000ر000ر2 ريال كسر و الباقي عودت داده خواهد شد.‏
‏4- اگر جواب آزمايشات 6 ماه بعد از زايمان مادر مثبت شد هيچ مبلغي مسترد نخواهد شد .‏

تذكر مهم : انجام آزمايشات ويروسي بر روي مادر در ماه 9 بارداري و 6 ماه پس از زايمان براي مادران الزامي بوده و در ‏صورت عدم ارائه آن ، قرارداد فسخ مي گردد.‏

 

اول اينكه اين آزمايش رو بايد بعد از هفته 36 بدين پس تو آخرين ويزتتون از دكتر بخواهين تا آزمايشات لازم رو براتون بنويسه تا مثل من روزي كه مي خواهين برين آزمايش بدين دچار مشكل نشين. ليست آزمايشات مورد نياز رو از توي سايت رويان كه لينكش بالاس ميتونيد برداريد.
دوم اينكه هزينه آزمايشات با دفترچه خدمات درماني امسال 79200 تومانه. جواب آزمايشم يك روزه آماده ميشه

 

منم مي خواستم اين كار رو بكنم ... اما دو سه روز پيش تلويزيون جام حم يه برنامه داشت با دكتر اردشير قوام زاده رئيس مركز تحقيقات هماتولوژي ، انكولوژي و پيوند سلولهاي بنيادي ... اون گفت كه اين روزها خيلي باب شده براي بانك خون خصوصي بند ناف و گفت چون دائم والدين ازم سوال مي كنن كه اين كار رو بكنيم يا نه ... به طور صريحي رد كرد و گفت كه كه فقط تبديل شده به يه تجارت ... و گفت تو كل دنيا فقط دو مورد داشتيم كه از خون بند ناف جنين براي اعضاي خانواده اش استفاده شده و اين دو مورد در دنيا انقدر از نظر اماري كمه كه كلا ردش مي كنيم ...
براي اونهايي كه تهران هستين .. مي تونين به مركز تحقيقات مراجعه كنين و اونها به رايگان ازتون خون بند ناف رو مي گيرن و اگر خداي نكرده براي موردي خون بند ناف لازم داشتين به طور رايگان بهتون مي دن ...

 

دوستان خواهر من امروز زنگ زده بيمارستان شريعتي و اونا گفتن پولي كه رويان ميگيره واسه اينه كه خون بند ناف رو به نام همون كودك ثبت ميكنن و فقط خود فرد يا در صورت امكان بستگان درجه 1 ميتونن استفاده كنن و براي همين هزينه از شما ميگيرن .اما در بيمارستان شريعتي از شما خون رو ميگيرن و نگه ميدارن و بر حسب نياز هر فرد غريبه اي اونو بهش ميدن. (يعني الزاما در صورت نياز به خودتون همون سلولهاي بنيادي كه اهدا كردينو نميدن) واسه همين تا زمانيكه احتياج نباشه عمليات جداسازي كه خيلي هزينه بر هستش روش انجام نميشه. فقط نگهداري ميكنن. واسه همين خون بند ناف رو ميان و مجاني ميگيرن. يعني در واقع شما دارين خون بند ناف رو اهدا ميكنين تا هر موقع به هر كسي كه نياز بود خود اون بيمارستان بهش بدن. اما در رويان اين سلولها نگهداري ميشن فقط و فقط واسه خود اهدا كننده.

 

 

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مانلي ]
 

در قسمت ابزارهاي ني ني سايت ميتوانيد زمان تولد فرزندتان را تخمین بزنید

لينك : تخمين زمان تولد فرزند

[ ] [ ] [ مانلي ]

 

منبع مطلب : ترفندهاي مادرانه

برای تعیین تاریخ تخمک گذاری روش های متعددی وجود داره .

برای خانوم هایی که سیکل کاملاً منظمی دارند ۱۴ روز قبل از پریود بعدیشون روز تخمک گذاریشونه .

۲۰درصد از خانوم ها با درد تخمک گذاری آشنا هستند و با این درد می تونن تخمک گذاریشونو تشخیص بدن.

و اما یه عده که سیکل های نامنظمی دارند یا علائم تخمک گذاریشون قابل تشخیص نیست میتونن از کیت های تخمک گذاری استفاده کنن . برای این منظور دو نوع کیت فعلا در بازار موجوده یه نوعش که ایرانیه و تحت لیسانس انگلیس تولید می شه که اسمش مکس ۱۴ و نوع دیگه اش که من اینو توصیه می کنم چون دقیق تره آمریکاییه با مارک آکون . روش استفاده از مکس ۱۴ تو جعبه اش هست می تونید بخرید و بخونید . روش استفاده از آکون به این صورته که روز ۱۳ یا ۱۴ الی ۱۶ سیکلتون یا روزی که خودتون مشکوک هستید به اینکه تخمک گذارید دارید یا نه یه نمونه ادرار رو در یک ظرف تمیز بریزید . ( اول صبح نباشه ) بعد نیم ساعت بگذارید ادرار بماند بعد کیت را در ادرار فرو کنید و ۴٠ ثانیه بگذارید بماند بعد کیت را خارج کرده و بگذارید ١٠ دقیقه بماند .)بهترین ساعت برای این تست ساعت ۲ ظهره (البته میشه بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ عصر این تست رو انجام داد)

اگه ٢ خط ظاهر بشه و هر دو پررنگ و یا پایینی پررنگ و بالائی کمرنگ باشه مثبته

اگه پایینی کمرنگ و بالائی پررنگ باشه و یا فقط بالائی ظاهر بشه منفیه

اگه فقط پایینی ظاهر بشه و یا هیچ خطی نداشته باشه مشکوکه یعنی باید دوباره تست رو امتحان کنید .

 

[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]

 

منبع : بونسای بلاگ : پایگاه زیست شناسی

پسر می خواهید یا دختر ؟

دیوید ام ارویک

ترجمه دکتر عبدالخلیق حاجتی

شابک: 964-317-316-x

خلاصه شده بوسیله ی سید حمید رضا نماینده

خلاصه ی کتاب:

در بخشی از این کتاب در باره ی روش ها و اعتقاد های ملل مختلف در باره ی چگونگی پسر و یا دختر دار شدن والدین اورده شده است، مثلا ، گروهی اعتقاد داشته اند که برای پسر شدن فرزند باید در زیر نور ماه شب چهارده مقاربت کرد و یا به پهلوی راست خوابید و یا اینکه از غذا های خاص استفاده کرد و چندین روش دور از ذهن دیگر ......

در این کتاب از قول دکتر لاندروم بی. شتلز می خوانیم:

پس از آزمایش بیش از 500 نمونه ی اسپرم با میکروسکوپ فاز کنتراست مشاهده کرد که در تمام قریب به اتفاق نمونه ها دو نوع اسپرم مشاهده می شود که یکی بزرگ و بیضی و حاوی x بوده و دیگر ی کوچک گرد و حاوی y است.

با بررسی خانوادگی مردها ، حتی یک نفر را هم پیدا نکرد که فقط اسپرم های بیضی شکل مولد جنس ماده را تولید کرده باشد اما به نمونه های برخورد که تقریبا هیچ اسپرمی به جز اسپرم نوع نر(y) نداشتند!!! خلاصه اینکه مشاهده شد مرد های که فقط اسپرم y داشتند تنها دارای پسر بودند و مردهایکه تعداد اسپرمهای x بیشتر ی تولید کرده بودند دارای دختر شده بودند.

نکات اساسی در کشف دکتر شتلز :

محیط اسیدی هم اسپرم های نر و هم اسپرم های ماده را از فعالیت باز می دارد اما بیشتر و قبل از همه به اسپرم های نر آسیب می رساند، لذا با کاستن از تعدادشان امکان رقابت انها را نیز به شدت کاهش می دهد، اما ترشحات قلیائی با مزاج هر دو نوع اسپرم سازگار است و عموما شانس باروری انها را افزایش می دهد. ولی در صورت نبودن ترشحات اسیدی مزاحم اسپرم های نر می توانند از همان یک امتیاز چابکی و سرعتی که نسبت به خواهران خود دارند کاملا بهره برداری کنند. زیرا می توانند مسیر لازم را در مدت کوتاهتر طی نمایند. محیط درون مهبل عموما اسید ی است در حالی که محیط دهانه ی رحم و خود رحم عمدتاً قلیائی است. تعیین زمان نزدیکی عامل اساسی در انتخاب جنسیت بچه است. کشفیات وی حاکی از این بود که انجام نزدیکی در هنگام تخمک گذاری یا کمی قبل از ان (زمانیکه ترشحات در حد اعلی قلیائی است) به احتمال فراوان منجر به تولید پسر خواهد شد.اما انجام نزدیکی دو یا سه روز قبل از موعد تخمک گذاری که محیط اسیدی هنوز برتری دارد، احتمالا به تولید دختر خواهد انجامید. نکته ی دیگر اینکه رسیدن به مرحله ی انزال به ایجاد ترشحات قلیائی اضافی در زن کمک می کند. کفّ نفس (یعنی خود داری از مقاربت) با افزایش تعداد اسپرم نر ملازمه دارد و برعکس زیاده روی در مقاربت سبب کاهش تعداد اسپرم و با ایجاد دختر همراهی دارد. نهایتاٌ به پسر یا دختر شدن جنین به طول عمر اسپرم بستگی دارد،(یعنی مدت زمانی که در درون مهبل یا رحم می مانند تا به تخمک رسیده و لقاح یابند ) که به نظر می رسد در جهت موافق با اسپرم حامل x باشد.

روش انتخاب دختر:

1. عمل نزدیکی باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری زن متوقف گردد.

2. قبل از هر نزدیکی زن باید درون مهبل خود را با محلولی از دو قاشق غذاخوری سرکه سفید در حدود یک لیتر آب شستشوی اسیدی بدهد.

3. زن باید سعی کند که در هنگام نزدیکی به مرحله ی انزال نرسد.

4. بهتر است اسپرم ها در ابتدای مهبل ریخته شود تا از محیط اسیدی رحم عبور کند.

5. آخرین مقاربت باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری و به تکرار انجام گیرد، تا اسپرم های x زنده مانده و اسپرم های y از بین بروند و همچنین سبب کم نطفگی شود.

روش انتخاب پسر:

1. عمل نزدیکی باید هر چه نزدیک تر به لحظه ی تخمک گذاری انجام گیرد.

2. قبل از هر نزدیکی زن باید درون مهبل خود را با محلولی از دو قاشق غذاخوری جوش شیرین در حدود یک لیتر آب شستشوی قلیایئ بدهد.

3. بهتر است زن در هنگام مقاربت به انزال برسد.

4. بهتر است دخول عمیق صورت بگیرد تا اسپرم به دهانه ی رحم برسد.

5. باید از شروع قاعدگی تا زمان تخمک گذاری از هر گونه مقاربت خود داری شود چرا که هم تعداد اسپرم ها را بیشتر می کند و هم اسپرم های پیر در مهبل باقی نمی مانند تا اسپرم های نر خود را از دست بدهند و سبب دختر شدن فرزند بشوند.

 

[ ] [ ] [ مانلي ]
 

تاثیر غذاها در تعیین جنسیت جنین

جنسیت فرزند

تحقیقات انجام شده در خارج نشان داده است که تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت نقش دارد.

به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در کشورهای مختلف، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد. اما طبق تحقیقات می توان از تعادل یون های منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلسیم در بدن استفاده کرد.

زمان شروع برنامه غذایی

برای شروع رژیم، حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است، یعنی حداقل ۲ ماه قبل از بارداری.

رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص شود، ادامه داشته باشد.
اجرای این رژیم های غذایی در چه مواردی ممنوع است؟

ابتدا باید مطمئن شوید که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید.

مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است.

رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی ممنوع است.
برای پسردار شدن چه باید خورد؟
برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:

مرکبات- زردآلو- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشک- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- کنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندر قرمز- زیتون- قارچ- کلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- کنسرو ماهی- ژامبون- کره- ماء الشعیر- کلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای- مایونز.
برای دختر دار شدن چه باید خورد؟

برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود :

پنیر سفید- ماست – شیر – تخم مرغ – بادام و بادام زمینی بدون نمک – گردو – لوبیا سبز – مارچوبه – کاهو سبز – ماکارونی – گوشت ۱۰۰ گرم در روز – ماهی که با بخار پخته شده باشد و آبش کاملاً گرفته شده باشد.
نکاتی که باید در نظر داشت

اگر چه اصول کار ساده است، ولی روش اجرای آن آسان نیست و دقت دراجرای آن شدیدا لازم است و بایستی تحت نظر یک متخصص تغذیه یا پزشک صورت پذیرد.

هر گونه انحراف از رژیم توصیه شده، شانس موفقیت را کم می کند.

این رژیم بایستی توسط زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد به طور مطلق تاثیری در مکانیسم این عمل ندارد، ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. در ضمن ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم دریافت می کند، موثر است، به ویژه قرص هایی که به شدت غنی از سدیم هستند.

توصیه می شود مصرف تمام قرص های ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روش ها همراه با روش نزدیکی منقطع استفاده گردد.

البته بایستی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود، چون ممکن است در مواردی پاسخ ندهد.

دکتر سید علی کشاورز – متخصص تغذیه

[ ] [ ] [ مانلي ]
 

هرچند احتمال آن زياد نيست اما غير ممكن هم نيست.تخمك گذاري معمولا 12 تا 16 روز پيش از پريود بعدي اتفاق مي افتد بنابراين اين مسئله دقيقا بستگي به اين دارد كه طول دوره شما چند روزه است و قاعدگيتان چند روز طول مي كشد.

در طول پريود هميشه يك تخمك آماده مي شود تا در سيكل آينده آزاد شود و از آنجائي كه زمان بالغ شدن تخمكها در اين دوره با هم متفاوت است،نمي توان براي آزاد شدن آن ها دقيقا يك روز خاص را تعيين كرد.

اگر سيكل شما 28 روزه است ،12 تا 16 روز پس از اولين روز قاعدگي،تخمك گذاري مي كنيد و اگر پريودتان 7 روزه باشد حدود پنج روز پس از تمام شدن آن، تخمك گذاري اتفاق مي افتد. چنانچه در پايان قاعدگي نزديكي داشته باشيد و فرض كنيم كه اسپرم مي تواند حدود هفت روز زنده بماند، آنگاه اگر تخمك گذاري شما كمي زودتر از هميشه اتفاق بيفتد امكان بارداري وجود خواهد داشت.

اگر سيكلتان كوتاه باشد ،مثلا 22 روزه، در اين صورت تخمك گذاري به فاصله كمتري از پايان پريودتان خواهد بود و در صورت نزديكي در آخر قاعدگيتان، امكان بارداري بيشتر مي شود.

ضمنا،در محاسبه سيكل توجه داشته باشيد كه لكه بيني ميان پريود ها را ،كه اغلب طبيعي است،نبايد با خونريزي قاعدگي اشتباه بگيريد.


 

[ ] [ ] [ مانلي ]
 

اگر دوست دارید فرزندتان پسر شود، محققان توصیه می کنند با انجام این کار می توانید به آرزوی خود برسید.

محققان ادعا کرده‌اند : اگر زنانی که قصد بارداری دارند، صبحانه و رژیم غذایی چرب بخورند، احتمال این که فرزندشان پسر شود، افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، ‌به گفته پژوهشگران؛ آنچه زنان قبل و بعد از بارداری می‌خورند روی جنسیت و سلامت جنین آنها تاثیر می‌گذارد.

این محققان در یک پژوهش جدید دریافته‌اند : زنانی که قصد بارداری دارند با خوردن صبحانه کامل و رژیم غذایی پرچرب احتمال این که صاحب فرزند پسر شوند، بیشتر است. اما در عوض اگر در این دوران از غذاهای کم چرب استفاده کنند و ساعات طولانی‌تری گرسنه بمانند، فرزندشان دختر خواهد شد.

این یافته حاصل مطالعات محققان دانشگاه میسوری است که در نشریه پیشرفتهای آکادمی ملی علوم انگلیس به چاپ رسیده است.

 

[ ] [ ] [ مانلي ]
[ ] [ ] [ مانلي ]
درباره وبلاگ

اينجا اطلاعاتي رو كه راجع به بارداري لازمه براي خودمون جمع ميكنيم
امکانات وب